WESELE - Opracowanie - Stanisław Wyspiański (Audiobook - mp3)

KLIKNIJ TUTAJ ABY ZOBACZYĆ: Najpopularniejsze Lektury Szkolne do słuchania.
Wpisz nazwę Audiobooka (książki audio do słuchania) lub autora w okno wyszukiwarki na tej stronie.
Pobieraj lektury mp3 na swój komputer w 3 minuty lub zobacz wszystkie - LEKTURY MP3 (AUDIOBOOKI)

29 cze 2009

WESELE - Opracowanie - Stanisław Wyspiański (Audiobook - mp3)

WESELE - Opracowanie - Stanisław Wyspiański
lektury szkolne (Audiobook - mp3)


Doskonałe opracowanie dramatu Stanisława Wyspiańskiego Wesele. Autor publikacji przybliża tę lekturę wszystkim uczniom, którzy szukają materiałów na temat tej książki.

W listopadzie 1900 roku krakowski poeta, Lucjan Rydel, poślubił prostą dziewczynę
z pobliskich Bronowic, Jadwigę Mikołajczykównę. Na weselu obecny był również Stanisław Wyspiański, który w kilka tygodni później zasiadł do pisania dramatu, opartego na autentycznych wydarzeniach tamtej listopadowej nocy. W ten sposób powstało „Wesele”, utwór będący próbą krytycznej oceny współczesności, narodowych mitów i obnażeniem swoistej beznadziejności życia polskiego tamtych czasów.

Dramat uświadamiał tragiczną sytuację narodu, który nie był zdolny do walki o odzyskanie niepodległości. „Wesele” rozsławiło nazwisko autora, a krytyka i publiczność okrzyknęła go czwartym wieszczem narodu.

Czas i miejsce akcji zostały ściśle sprecyzowane w didaskaliach, poprzedzających akt I. Akcja dramatu rozgrywa się w świetlicy wiejskiej chaty. Widoczne są również drzwi, prowadzące do kolejnego pomieszczenia, z którego dochodzą dźwięki weselnej muzyki i gwar rozmów
. Jest listopadowa noc, roku tysiąc dziewięćsetnego. Wydarzenia, opisane w „Weselu” rozgrywają się w ciągu kilku godzin – rozpoczynają się przed północą (w akcie II wybija północ, będąca sygnałem do oczepin), a kończą o świcie następnego dnia.
źródło: www.klp.plAutor: Stanisław Wyspiański
Data wydania: 01.01.2007
Język publikacji: polski
Wydawca: MTJ
ISSN: 9788389336088

Każdy produkt z naszej oferty wysyłamy gratis- w 5 minut

Lektury szkolne mp3
WESELE - Opracowanie - Pobierz (Audiobook)

Przyswajanie obowiązkowych lektur szkolnych jeszcze nigdy nie było tak proste i przyjemne. Słuchaj zamiast czytać - audiobook to rewolucyjne rozwiązanie dla wszystkich uczniów. Ściągnij lekturę szkolną w formacie mp3 już teraz - wgraj na swój odtwarzacz mp3, komórkę, płytę Cd i słuchaj w drodze do szkoły, w autobusie, na komputerze.

Pamiętaj u nas najtaniej otrzymujesz link do pobrania książki audio w 3min na e-mail bez kosztów przesyłki z gwarancją satysfakcji.


Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...