POTOP - Henryk Sienkiewicz (Audiobook - mp3)

KLIKNIJ TUTAJ ABY ZOBACZYĆ: Najpopularniejsze Lektury Szkolne do słuchania.
Wpisz nazwę Audiobooka (książki audio do słuchania) lub autora w okno wyszukiwarki na tej stronie.
Pobieraj lektury mp3 na swój komputer w 3 minuty lub zobacz wszystkie - LEKTURY MP3 (AUDIOBOOKI)

29 cze 2009

POTOP - Henryk Sienkiewicz (Audiobook - mp3)

POTOP - Henryk Sienkiewicz
lektury szkolne (Audiobook - mp3)


Potop Henryka Sienkiewicza jest drugą częścią jego Trylogii. Sienkiewicz skończył pisać powieść w 1886 roku. Potop w zamierzeniu autora powstał jako utwór „ku pokrzepieniu serc” Polaków, którzy starali się zachować tożsamość narodową mimo braku własnego państwa. Powieść napisana została w konkretnym celu ponad sto lat temu, jednak czas, który minął od jej powstania, nie zmniejszył jej atrakcyjności. Oparte na wielu źródłach przedstawienie siedemnastowiecznej Polski połączone z opisem burzliwych losów wielu wyraziście zarysowanych postaci nadal przyciąga wielu czytelników.

I nic dziwnego, bo w powieści jest wszystko, co interesuje ludzi: przygoda, niezwykłe odmiany losu, miłość, przyjaźń, zdrada, bezwzględne dążenie do władzy, próba ocalenia samego siebie w świecie, który wydaje się pogrążać w chaosie. Stąd stała obecność Potopu nie tylko na liście lektur szkolnych, ale też w biblioteczce każdego domu.

Marta Fox, autorka wielu książek dla młodzieży, tak wypowiada się o tym audiobooku:

"Dzięki tej interpretacji na nowo odkrywam język bohaterów "Potopu" i z dziką satysfakcją cytuję go we współczesnej codzienności. Doskonała dykcja aktora powoduje, że i w codziennych rozmowach mam wyjątkową ochotę nie śpieszyć się, nie mówić skrótami, rezygnować z "medialnego" kodu, który bynajmniej nie ma nic wspólnego z pielęgnowaniem polszczyzny, z kulturą języka. Jestem przekonana, że ta interpretacja powieści uczyni wiele dobrego dla zachwaszczonego polskiego języka. Być może uświadomi także młodym, którzy zechcą w ten sposób przeczytać "Potop", że warto wrócić do źródeł języka, dbać o jego czystość."

Książkę czyta Marek Walczak.
źródło: www.klp.pl
Autor: Henryk Sienkiewicz
Data wydania: 06.04.2007
Język publikacji: polski
Długość nagrania: 50 godz. 40 min
Wydawca: Aleksandria
ISSN: 83-60313-14-8

Każdy produkt z naszej oferty wysyłamy gratis- w 5 minut

Lektury szkolne mp3
POTOP - Pobierz (Audiobook)

Przyswajanie obowiązkowych lektur szkolnych jeszcze nigdy nie było tak proste i przyjemne. Słuchaj zamiast czytać - audiobook to rewolucyjne rozwiązanie dla wszystkich uczniów. Ściągnij lekturę szkolną w formacie mp3 już teraz - wgraj na swój odtwarzacz mp3, komórkę, płytę Cd i słuchaj w drodze do szkoły, w autobusie, na komputerze.

Pamiętaj u nas najtaniej otrzymujesz link do pobrania książki audio w 3min na e-mail bez kosztów przesyłki z gwarancją satysfakcji.


Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...