OJCIEC GORIOT - Honore de Balzac (Audiobook - mp3)

KLIKNIJ TUTAJ ABY ZOBACZYĆ: Najpopularniejsze Lektury Szkolne do słuchania.
Wpisz nazwę Audiobooka (książki audio do słuchania) lub autora w okno wyszukiwarki na tej stronie.
Pobieraj lektury mp3 na swój komputer w 3 minuty lub zobacz wszystkie - LEKTURY MP3 (AUDIOBOOKI)

30 cze 2009

OJCIEC GORIOT - Honore de Balzac (Audiobook - mp3)

OJCIEC GORIOT - Honore de Balzac
lektury szkolne (Audiobook - mp3)

Powieść - Ojciec Goriot pisana była przez Balzaka od września 1834 do stycznia 1835 roku. Jest to klasyczny utwór należący do tradycji tzw. wielkiego realizmu. Jej celem jest opisanie społeczeństwa francuskiego w konkretnym momencie historycznym – w dobie restauracji (okres 1815-1830 obejmujący ponowne objęcie władzy przez Ludwika XVIII po drugiej abdykacji Napoleona I oraz panowanie Karola X do jego abdykacji podczas rewolucji lipcowej). Podstawę estetyki realistycznej stanowi kategoria mimesis czyli naśladownictwa. Przedmiotem naśladowania jest świat współczesny twórcy i odbiorcy; pisarz dąży do przedstawienia sytuacji i charakterów typowych, zwyczajnych. Kluczowym pojęciem jest prawdopodobieństwo – dotyczy zarówno zdarzeń jak i osobowości bohaterów. Podkreśla to motto do pierwszego wydania utworu – cytat z Szekspira: All is true.

Mimo osadzenia w konkretnych realiach, powieść Balzaka ma też wymowę uniwersalną. Pisarz analizuje nowoczesne społeczeństwo, wskazuje jego wady, podkreśla upadek moralności i odrzucenie jasnych zasad. Dochodzi do destrukcji więzi międzyludzkich; zastępuje je egoizm i dążenie za wszelką cenę do materialnego sukcesu. Problemy te poruszają także współcześni twórcy, a nawet socjologowie.

Diagnoza Balzaka jest bardzo pesymistyczna; nie wskazuje on żadnej możliwości uwolnienia się z władzy pieniądza. W Ojcu Goriot nikt nie jest tak naprawdę czysty i nie może być wzorem postępowania.
źródło: www.klp.pl
Autor: Honore de Balzac
Data wydania: 01.06.2008
Język publikacji: polski
Długość nagrania: 11 h 10 min
Wydawca: MTJ
ISSN: 978-83-89336-44-6

Każdy produkt z naszej oferty wysyłamy gratis- w 5 minut

Lektury szkolne mp3
MISTRZ i MAŁGORZATA - Pobierz (Audiobook)

Przyswajanie obowiązkowych lektur szkolnych jeszcze nigdy nie było tak proste i przyjemne. Słuchaj zamiast czytać - audiobook to rewolucyjne rozwiązanie dla wszystkich uczniów. Ściągnij lekturę szkolną w formacie mp3 już teraz - wgraj na swój odtwarzacz mp3, komórkę, płytę Cd i słuchaj w drodze do szkoły, w autobusie, na komputerze.

Pamiętaj u nas najtaniej otrzymujesz link do pobrania książki audio w 3min na e-mail bez kosztów przesyłki z gwarancją satysfakcji.


Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...