MISTRZ i MAŁGORZATA - M. Bułhakow - (Audiobook - mp3)

KLIKNIJ TUTAJ ABY ZOBACZYĆ: Najpopularniejsze Lektury Szkolne do słuchania.
Wpisz nazwę Audiobooka (książki audio do słuchania) lub autora w okno wyszukiwarki na tej stronie.
Pobieraj lektury mp3 na swój komputer w 3 minuty lub zobacz wszystkie - LEKTURY MP3 (AUDIOBOOKI)

27 cze 2009

MISTRZ i MAŁGORZATA - M. Bułhakow - (Audiobook - mp3)

MISTRZ i MAŁGORZATA - M. Bułhakow - lektury szkolne (Audiobook - mp3)

Mistrz i Małgorzata jest jedną z najpopularniejszych książek świata. Powieść Bułhakowa wielokrotnie wygrywała różne plebiscyty (także w Polsce) wśród czytelników na najlepszą powieść XX wieku czy najlepszą powieść w ogóle.

Nad Mistrzem i Małgorzatą Bułhakow pracował przez całe życie, od roku 1928 aż do śmierci w 1940. Po raz pierwszy powieść została wydana w miesięczniku „Moskwa” w 1966 roku. W pierwszej redakcji powieść miała dotyczyć głównie szatana i miała następujące warianty tytułowe: Czarny mag, Kopyto inżyniera, Żongler z kopytem, Syn W., Gościnne występy (Wolanda?). W 1930 r. Bułhakow zniszczył pierwszą redakcję powieści, wrzucając ją do pieca (podobnie uczynił mistrz ze swoją powieścią o Poncjuszu Piłacie!). W 1931 r. w brulionach zaczęły pojawiać się nowe postaci – Małgorzata i Mistrz.

Motto utworu pochodzi z Fausta Goethego i brzmi:
=====================
… Więc kimże w końcu jesteś?
- Jam częścią tej siły,
Która wiecznie zła pragnąc,
Wiecznie czyni dobro.
=====================

Cytat ten odnosi się do szatana, który ma być tą osobą, która pragnąc czynić zło nieustannie czyni dobro. I rzeczywiście – szatan w Mistrzu i Małgorzacie jest siłą sprawiającą wiele dobrego – zarówno Moskwie, jak i tytułowym bohaterom powieści.
Opis www.klp.pl

Arcydzieła Bułhakowa są chyba wszystkim bardzo dobrze znane. Książka borykająca się z cenzurą, pozyskała miliony czytelników, którzy dostrzegają w niej nie tylko dzieło literackie, ale i coś więcej. Mistrz i Małgorzata jest inspiracją dla trzech pokoleń pisarzy, reżyserów, muzyków. Ponadczasowość wyborów bohaterów, fascynacja magią i przewrotnie postawione pytanie o istotę zła sprawiają, że książka ta jest w stanie zauroczyć kolejnych czytelników i skłania do powrotu do lektury osoby, które ją doskonale znają. Książka czytana to doskonała okazja do odświeżenia znajomości dzieła Bułhakowa, odbioru na dotąd nieosiągalnym poziomie, napawania się dynamiką lektury. Niemalże doba czytanej przez Boukołowskiego lektury to przyjemność dla konesera literatury jak również ucznia, liceum bądź technikum.Autor: Michaił Bułhakow
Data wydania: 01.11.2006
Język publikacji: polski
Długość nagrania: 1176 min
Wydawca: Propaganda
ISSN: 5904833992059

Każdy produkt z naszej oferty wysyłamy gratis- w 5 minut

Lektury szkolne mp3
MISTRZ i MAŁGORZATA - Pobierz (Audiobook)

Przyswajanie obowiązkowych lektur szkolnych jeszcze nigdy nie było tak proste i przyjemne. Słuchaj zamiast czytać - audiobook to rewolucyjne rozwiązanie dla wszystkich uczniów. Ściągnij lekturę szkolną w formacie mp3 już teraz - wgraj na swój odtwarzacz mp3, komórkę, płytę Cd i słuchaj w drodze do szkoły, w autobusie, na komputerze.

Pamiętaj u nas najtaniej otrzymujesz link do pobrania książki audio w 3min na e-mail bez kosztów przesyłki z gwarancją satysfakcji.


Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...