LALKA - Audiobook (Książka do słuchania MP3)

KLIKNIJ TUTAJ ABY ZOBACZYĆ: Najpopularniejsze Lektury Szkolne do słuchania.
Wpisz nazwę Audiobooka (książki audio do słuchania) lub autora w okno wyszukiwarki na tej stronie.
Pobieraj lektury mp3 na swój komputer w 3 minuty lub zobacz wszystkie - LEKTURY MP3 (AUDIOBOOKI)

25 lis 2017

LALKA - Audiobook (Książka do słuchania MP3)

LALKA - Audiobook MP3 - Bolesław Prus - (książka audio do słuchania)

Lalka jest jedną z trzech, obok "Faraona" i "Emancypantek" najważniejszych powieści Bolesława Prusa i należy do klasyki polskiej literatury. Jej kanwą jest historia miłości bogatego kupca Wokulskiego do zubożałej arystokratki - Izabeli Łęckiej. Romantyk i idealista zakochuje się w kobiecie, bawiącej się uczuciami, pustej w środku, bez uczuć, bez serca. Czyta Roman Konopczak.

Lalka jest utworem wyjątkowym, wzbudzającym kontrowersje od momentu ukazywania się powieści w odcinkach na łamach „Kuriera Codziennego” w latach 1887-1889 aż do dziś. Utwór oddaje nastroje lat 80. XIX wieku, kiedy to w świadomości pozytywistów polskich doszło do przewartościowania, nazwanego kryzysem antypozytywistycznym. Idee pracy organicznej, pracy u podstaw zaczęły się jawić pozytywistom polskim jako coraz mniej możliwe do zrealizowania. Początkowy optymizm został zastąpiony pesymizmem, brakiem wiary w możliwość zrealizowania programu. Lalka Audiobookbardzo dobrze wpisuje się w te przemiany w mentalności polskich pozytywistów. źródło: www.klp.pl

Audiobook Lalka MP3

Autor: Bolesław Prus
Lektor: Tomasz Bielawiec (Narracja postaci drugoplanowe)
Jacek Król, Jan Wojciech Krzyszczak, Katarzyna Skoniecka.
Język publikacji: polski
Długość nagrania: 33:05:00
Wydawca: Biblios

Lalka - Bolesław Prus - Audioboook - opis książki audio:

Bogaty warszawski kupiec Stanisław Wokulski zakochuje się w zubożałej arystokratce Izabeli Łęckiej. Czy ta historia będzie miała szczęśliwe zakończenie. Lalka od lat znajduje się w kanonie lektur szkolnych przerabianych na lekcjach Języka polskiego. Tutaj znajdziesz lalkę w wersji audio: zarazem dobrą książkę i jej artystyczną interpretację głosową uzupełnioną utworami muzycznymi. Warto podkreślić staranny dobór głosów - książki czytają zawodowi aktorzy lub doświadczeni lektorzy radiowi.

LALKA Audiobook - Posłuchaj Darmowej Lektury Mp3 (fragment)Lektury szkolne MP3 - link do pobrania książki audio:


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...