KRZYŻACY - Henryk Sienkiewicz (Audiobook - mp3)

KLIKNIJ TUTAJ ABY ZOBACZYĆ: Najpopularniejsze Lektury Szkolne do słuchania.
Wpisz nazwę Audiobooka (książki audio do słuchania) lub autora w okno wyszukiwarki na tej stronie.
Pobieraj lektury mp3 na swój komputer w 3 minuty lub zobacz wszystkie - LEKTURY MP3 (AUDIOBOOKI)

30 cze 2009

KRZYŻACY - Henryk Sienkiewicz (Audiobook - mp3)

KRZYŻACY - Henryk Sienkiewicz
lektury szkolne (Audiobook - mp3)


Kolejna wersja audio, słynnej powieści Henryka Sienkiewicza Krzyżacy, która pozwala zasłuchać się w opowieść o dawnej świetności Polski.

W tym słynnym arcydziele literatury, stajemy oko w oko z najlepszym rycerstwem ówczesnej Europy. Porywająca akcja, niezwykli bohaterowie, których los splótł się z losami narodu i niezrozumiałym zrządzeniem w równej mierze dał im posmakować radości i bólu.

Podążanie tropem fabuły wielkiego dzieła Henryka Sienkiewicza, każdemu dostarczy przeżyć płynących z obcowania z wielka literaturą. Czyta Zbigniew Wróbel.

Koncepcja napisania powieści historycznej z czasów krzyżackich narodziła się w głowie Sienkiewicza stosunkowo wcześnie, bo już w 1865 roku. Początkowo powieść miała mieć tytuł „Spytko z Melsztyna”. Pracę nad nią zawiesił aż do 1896 roku, kiedy to po zebraniu odpowiednich materiałów źródłowych - Kronik Janka z Czarnkowa, Historii Polski Jana Długosza, monografii Szajnochy "Jagiełło i Jadwiga" - powrócił do pomysłu napisania powieści. Dzieło ukończył na swój jubileusz w 1900 roku.

Przyczyna napisania „Krzyżaków” była związana z poglądami politycznymi Sienkiewicza. Z niepokojem patrzył na rozwijające się państwo pruskie, dzieło „żelaznego kanclerza” Bismarcka. Uważał je za zagrożenie dla przyszłości i kultury zarówno polskiej, jak i europejskiej. Obawiał się germanizacji Wielkiego Księstwa Poznańskiego i Śląska. Pisarz doszedł do wniosku, że ekspansja Niemców na wschód rozpoczęła się w XV wieku i była związana z działalnością Zakonu Krzyżackiego – stąd pomysł napisania „Krzyżaków”.
źródło: www.klp.plAutor: Henryk Sienkiewicz
Data wydania: 23.04.2007
Język publikacji: polski
Długość nagrania: 30 godz.
Wydawca: Aleksandria
ISSN: 83-60313-09-1

Każdy produkt z naszej oferty wysyłamy gratis- w 5 minut

Lektury szkolne mp3
KRZYŻACY - Pobierz (Audiobook)

Przyswajanie obowiązkowych lektur szkolnych jeszcze nigdy nie było tak proste i przyjemne. Słuchaj zamiast czytać - audiobook to rewolucyjne rozwiązanie dla wszystkich uczniów. Ściągnij lekturę szkolną w formacie mp3 już teraz - wgraj na swój odtwarzacz mp3, komórkę, płytę Cd i słuchaj w drodze do szkoły, w autobusie, na komputerze.

Pamiętaj u nas najtaniej otrzymujesz link do pobrania książki audio w 3min na e-mail bez kosztów przesyłki z gwarancją satysfakcji.


Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...