KAMIENIE NA SZANIEC - Audiobook (Lektury Szkolne MP3)

KLIKNIJ TUTAJ ABY ZOBACZYĆ: Najpopularniejsze Lektury Szkolne do słuchania.
Wpisz nazwę Audiobooka (książki audio do słuchania) lub autora w okno wyszukiwarki na tej stronie.
Pobieraj lektury mp3 na swój komputer w 3 minuty lub zobacz wszystkie - LEKTURY MP3 (AUDIOBOOKI)

2 gru 2017

KAMIENIE NA SZANIEC - Audiobook (Lektury Szkolne MP3)

KAMIENIE NA SZANIEC - Aleksander Kamiński lektury szkolne (Audiobook MP3)

W roku 1943 powstała opowieść Aleksandra Kamińskiego: „Kamienie na szaniec”. Autor przedstawił w niej wojenne losy grupy harcerzy, należących do 23 Warszawskiej Drużyny Harcerskiej, spośród których na plan pierwszy wysunął trójkę przyjaciół: Tadeusza Zawadzkiego „Zośkę”, Aleksego Dawidowskiego „Alka” i Jana Bytnara „Rudego”. „Kamienie na szaniec” opowiadały o przyjaźni i walce z okupantem, o młodych ludziach, których dorastanie przyspieszył wybuch II wojny światowej i którzy „w życie wcielić potrafili dwa wspaniałe ideały: Braterstwo i Służbę”.

Historia ta, oparta na autentycznych wydarzeniach, zrodziła się pod wpływem tragicznych wypadków, które doprowadziły do śmierci „Alka” i „Rudego”. Obaj zmarli 30 marca 1943 roku – jeden padł ofiarą bestialstwa gestapowców, drugi zginął śmiercią żołnierza na polu walki. Dalsze rozdziały utworu dopisało ponownie życie – w kilka tygodni później zginął Tadeusz Zawadzki i wraz z przyjaciółmi stanął na wiecznej warcie. Bohaterowie umierali kolejno niczym „kamienie przez Boga rzucane na szaniec”, lecz walka trwała nadal…

Audiobook Kamienie na Szaniec to utwór Aleksandra Kamińskiego, poruszający aktualną w tamtych dniach problematykę wojennej zawieruchy i walki z okupantem, zyskał ogromną poczytność i stał się klasyczną pozycją piśmiennictwa konspiracyjnego. Do roku 1995 „Kamienie na szaniec” doczekały się osiemnastu wydań i każdego roku zyskują rzesze nowych czytelników, którzy uczą się od „Alka”, „Rudego” i „Zośki” czym powinno być braterstwo, honor, odwaga, prawdziwa przyjaźń i służba Ojczyźnie.źródło: www.klp.pl

Audiobook Kamienie na Szaniec MP3
Kamienie na szaniec - audiobook mp3 (okładka).

Autor: Aleksander Kamiński
Data wydania: 22.09.2008
Język publikacji: polski
Długość nagrania: 5h 48min
Wydawca: Aleksandria


KAMIENIE NA SZANIEC | Posłuchaj Darmowej Lektury Szkolnej na Mp3 (fragment).Lektury szkolne MP3 (link do pobrania książki audio).


Przyswajanie obowiązkowych lektur szkolnych jeszcze nigdy nie było tak proste i przyjemne. Słuchaj lektur MP3 zamiast ich czytać - audio book to rewolucyjne rozwiązanie dla wszystkich uczniów. Ściągnij lekturę szkolną w formacie MP3 już teraz - wgraj na swój odtwarzacz mp3, komórkę, płytę CD i słuchaj w drodze do szkoły, w autobusie, na komputerze.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...