ILIADA - Homer (Audiobook - mp3)

KLIKNIJ TUTAJ ABY ZOBACZYĆ: Najpopularniejsze Lektury Szkolne do słuchania.
Wpisz nazwę Audiobooka (książki audio do słuchania) lub autora w okno wyszukiwarki na tej stronie.
Pobieraj lektury mp3 na swój komputer w 3 minuty lub zobacz wszystkie - LEKTURY MP3 (AUDIOBOOKI)

28 cze 2009

ILIADA - Homer (Audiobook - mp3)

ILIADA - Homer
lektury szkolne (Audiobook - mp3)


Najstarszą literaturą europejską jest literatura grecka, którą otwierają dwie olbrzymie epopeje Homera – Iliada i Odyseja. Oba utwory, powstałe w IX lub VIII w. p.n.e., są wspaniałym osiągnięciem greckiego (i szerzej: europejskiego czy światowego) piśmiennictwa. Jest to o tyle osobliwe, że zazwyczaj początki literatury danego narodu są krótkie, fragmentaryczne i ułomne. Tutaj mamy natomiast do czynienia z dziełami całymi, obszernymi, napisanymi wspaniałym językiem, zdającymi sprawę z mitologicznego myślenia starożytnych Greków.

Dwa wielkie eposy są równocześnie najstarszymi większymi pomnikami pisanymi kultury greckiej. Na poematach Homera wykształciła się najdawniejsza nauka o literaturze, one pierwsze ze względu na swą ważność w systemie greckiej kultury i oświaty doczekały się już w starożytności naukowych opracowań, wydań, studiów, badań.

Z powstaniem Iliady wiąże się wiele nierozwiązanych kwestii. Można jednak na podstawie źródeł historycznych stwierdzić, że utwór ten powstał ustnie, a był potem przekazywany w tej samej formie przez wędrownych śpiewaków greckich (tzw. aoidów), którzy śpiewali go na dworach greckich. W późniejszym okresie aoidzi zostali zastąpieni przez rapsodów – już nie śpiewaków, lecz recytatorów.

Iliada liczy dokładnie 15 537 wersów. Podział na 24 pieśni czy też księgi (oznaczone umownie 24 literami dużymi alfabetu greckiego) jest późniejszy, pochodzi od greckich wydawców, podobnie jak tytuły poszczególnych ksiąg.
źródło: www.klp.plAutor: Homer
Data wydania: 01.01.2007
Język publikacji: polski
Wydawca: MTJ
ISSN: 5906409190159

Każdy produkt z naszej oferty wysyłamy gratis- w 5 minut

Lektury szkolne mp3
ILIADA - Pobierz (Audiobook)

Przyswajanie obowiązkowych lektur szkolnych jeszcze nigdy nie było tak proste i przyjemne. Słuchaj zamiast czytać - audiobook to rewolucyjne rozwiązanie dla wszystkich uczniów. Ściągnij lekturę szkolną w formacie mp3 już teraz - wgraj na swój odtwarzacz mp3, komórkę, płytę Cd i słuchaj w drodze do szkoły, w autobusie, na komputerze.

Pamiętaj u nas najtaniej otrzymujesz link do pobrania książki audio w 3min na e-mail bez kosztów przesyłki z gwarancją satysfakcji.


Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...