FARAON - Bolesław Prus (Audiobook - mp3)

KLIKNIJ TUTAJ ABY ZOBACZYĆ: Najpopularniejsze Lektury Szkolne do słuchania.
Wpisz nazwę Audiobooka (książki audio do słuchania) lub autora w okno wyszukiwarki na tej stronie.
Pobieraj lektury mp3 na swój komputer w 3 minuty lub zobacz wszystkie - LEKTURY MP3 (AUDIOBOOKI)

28 cze 2009

FARAON - Bolesław Prus (Audiobook - mp3)

FARAON - Bolesław Prus
lektury szkolne (Audiobook - mp3)


Faraon Bolesława Prusa, to słynna powieść o tematyce historycznej, a jednocześnie traktat o państwie i władzy. Akcja książki rozgrywa się w Egipcie, w XI w. p. n.e., w okresie panowania dwudziestej dynastii faraonów. Autor ukazuje państwo egipskie u schyłku jego świetności. Główny wątek powieści to walka faraona z kastą kapłańską o władzę w Egipcie. Czyta Paweł Niczewski.

Decyzję o napisaniu „Faraona” Prus musiał podjąć tuż po zakończeniu, lub nawet w trakcie pisania „Emancypantek”. Wyjątkowość powieści wyraża się między innymi w tym, że materiały do niej Prus prawdopodobnie zgromadził wcześniej, powieść przecież ukazała się jako całość, a nie w odcinakach, jak było w przypadku innych utworów. Przyjmuje się na podstawie korespondencji z Oktawią Żeromską, że prace nad „Faraonem” pisarz rozpoczął w 1894 roku. W liście (z tego właśnie roku) można przeczytać wzmiankę o „większej robocie” która przenosi pisarza w inny świat. Data na ostatniej stronicy autografu świadczy o tym, że definitywne zakończenie powieści miało miejsce drugiego maja 1895 roku. W październiku zaś „Faraon” zaczął się ukazywać w „Tygodniku Ilustrowanym”.
źródło: www.klp.plAutor: Bolesław Prus
Data wydania: 01.01.2007
Język publikacji: polski
Wydawca: MTJ
ISSN: 5906409190135

Każdy produkt z naszej oferty wysyłamy gratis- w 5 minut

Lektury szkolne mp3
FARAON - Pobierz (Audiobook)

Przyswajanie obowiązkowych lektur szkolnych jeszcze nigdy nie było tak proste i przyjemne. Słuchaj zamiast czytać - audiobook to rewolucyjne rozwiązanie dla wszystkich uczniów. Ściągnij lekturę szkolną w formacie mp3 już teraz - wgraj na swój odtwarzacz mp3, komórkę, płytę Cd i słuchaj w drodze do szkoły, w autobusie, na komputerze.

Pamiętaj u nas najtaniej otrzymujesz link do pobrania książki audio w 3min na e-mail bez kosztów przesyłki z gwarancją satysfakcji.


Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...