CIERPIENIA MŁODEGO WERTERA - Johann Goethe (Audiobook - mp3)

KLIKNIJ TUTAJ ABY ZOBACZYĆ: Najpopularniejsze Lektury Szkolne do słuchania.
Wpisz nazwę Audiobooka (książki audio do słuchania) lub autora w okno wyszukiwarki na tej stronie.
Pobieraj lektury mp3 na swój komputer w 3 minuty lub zobacz wszystkie - LEKTURY MP3 (AUDIOBOOKI)

27 cze 2009

CIERPIENIA MŁODEGO WERTERA - Johann Goethe (Audiobook - mp3)

CIERPIENIA MŁODEGO WERTERA - Johann Wolfgang Goethe
lektury szkolne (Audiobook - mp3)


Powieść Cierpienia młodego Wertera (oryginalny tytuł Die Leiden des jungen Werthers) to jedno z najsłynniejszych dzieł w historii światowej literatury. Był to pierwszy utwór Goethego. Po raz pierwszy powieść została opublikowana w 1774 roku. Można powiedzieć, że ukazała się w najlepszym dla siebie momencie. Cierpienia młodego Wertera z miejsca stały się wielkim sukcesem, przynosząc jednocześnie rozgłos dla całego nurtu literackiego zwanego Sturm und Drang (burza i niepokój).

Powieść ta uczyniła z Goethego pierwszą gwiazdę zachodniej literatury. Powieść przyjęto jako wielką sensację. Swego czasu wprowadzono na rynek nawet zapach perfum o nazwie Eau de Werther. Swoim dziełem zainspirował wielu innych artystów. Jules Massenet skomponował operę zatytułowaną Werter. W słynnej powieści, autorstwa Mary Shelley – Frankenstein widzimy potwora czytającego Cierpienia…, co miało uczynić z niego człowieka. W 1973 roku Ulrich Plenzdorf napisał powieść Nowe cierpienia młodego W. Powieść Goethego nie tylko przyczyniła się do powstania romantyzmu, ale również dostarczyła słownictwo określające młodzieńczy zamęt, którego używa się do dziś. Be Wertera nie byłoby z pewnością takich dzieł jak Buszujący w zbożu czy Buntownik bez powodu.

Książka nie tylko była bestsellerem, przyczyniła się również do nagłego wzrostu liczby samobójstw wśród zrozpaczonych młodzieńców.

źródło: www.klp.pl
Autor: Johann Wolfgang Goethe
Data wydania: 01.01.2007
Język publikacji: polski
Wydawca: MTJ
ISSN: 5906409190371

Każdy produkt z naszej oferty wysyłamy gratis- w 5 minut

Lektury szkolne mp3
CIERPIENIA MŁODEGO WERTERA - Pobierz (Audiobook)

Przyswajanie obowiązkowych lektur szkolnych jeszcze nigdy nie było tak proste i przyjemne. Słuchaj zamiast czytać - audiobook to rewolucyjne rozwiązanie dla wszystkich uczniów. Ściągnij lekturę szkolną w formacie mp3 już teraz - wgraj na swój odtwarzacz mp3, komórkę, płytę Cd i słuchaj w drodze do szkoły, w autobusie, na komputerze.

Pamiętaj u nas najtaniej otrzymujesz link do pobrania książki audio w 3min na e-mail bez kosztów przesyłki z gwarancją satysfakcji.


Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...